Başarıyla üye oldunuz Devret Blog - İkinci El Araç Alış, İkinci El Araç Satış Rehberi
Great! Next, complete checkout for full access to Devret Blog - İkinci El Araç Alış, İkinci El Araç Satış Rehberi
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
İkinci El Araç Devrinde Dolandırıcılığa Karşı Nasıl Korunabiliriz?

İkinci El Araç Devrinde Dolandırıcılığa Karşı Nasıl Korunabiliriz?

. Okuma süresi: 1 dk

İkinci el araç devri esnasında pek çok dolandırıcılık yöntemi mevcut olup dolandırıcılar her gün yeni yöntemler geliştirmeye devam etmekteler.

Dolandırıcılık ihtimallerine karşı artık noterlerde devir işlemleri sırasında para transferi yaparken güvenli ödeme sistemi kullanmak zorunlu hale getirildi. T.C Merkez Bankası güvencesi ve Türkiye Noterler Birliği altyapısıyla noter işlemlerinden sonra para transferlerinde Devret’i kullanabilirsiniz.

Devret ikinci el araç satışlarında alıcı ve satıcı için para alışverişlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlayan, olası dolandırıcılık girişimlerinin önüne geçen mobil uygulamadır. Paranız noterdeki devir işlemleri tamamlanana kadar T.C Merkez Bankası nezdinde güvenli bir hesapta tutulur ve Türkiye Noterler Birliği işlemin tamamlandığına dair onayı verdikten sonra ilgili hesaba aktarılır.

Güvenli ödeme sistemi Devret ile para transfer işlemlerinizi T.C Merkez Bankası güvencesiyle zahmetsizce yapabilir, dolandırıcılık riskine karşı koruma sağlayabilirsiniz.

Devret uygulamasını indirmek için: www.devret.com