Başarıyla üye oldunuz Devret Blog - İkinci El Araç Alış, İkinci El Araç Satış Rehberi
Great! Next, complete checkout for full access to Devret Blog - İkinci El Araç Alış, İkinci El Araç Satış Rehberi
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Noter Çalışma Saatleri Nedir?

Noter Çalışma Saatleri Nedir?

. Okuma süresi: 1 dk

Noterler hafta içi her gün mesaiye 09:00'da başlar ve öğle tatili olan 12:00'ye veya 12:30'a kadar çalışmaya devam eder.

Öğle arası tatili genellikle 12:30 ile 13:30 arasında yapılır. Yaşanan yoğunluğa göre bu durum erkene çekilip 12:00 ile 13:00 arasında öğle molası da yapılabilmektedir. Bu zaman aralığında noterler işlem kabul etmez. Öğleden sonra 13:00'de veya 13:30'da tekrar mesaiye başlayan noterler akşam kapanış saati olan 17:00'ye kadar çalışmaya devam ederler.

Noterler, Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı ve Arife günü gibi dini bayramlarda ve ayrıca 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde de hizmet vermemektedir.

Noterler devlet dairesi oldukları için hafta sonu cumartesi ve pazar günleri çalışmamaktadır, ancak getirilen nöbetçi noter sistemi ile bu durumun önüne geçilmiştir. Nöbetçi noterlikler cumartesi ve pazar günleri saat 10:00 – 16:00 aralığında hizmet vermektedir.

Türkiye Noterler Birliği’nin resmi web sitesinden hangi ilde hangi gün nöbetçi noter olduğunu sorgulayabilir ve ikinci el araç devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

İkinci el araç devir işlemlerinde güvenli ödeme sistemi Devret ile para transferinizi T.C Merkez Bankası güvencesiyle zahmetsizce yapabilir, dolandırıcılık riskine karşı koruma sağlayabilirsiniz.

Devret uygulamasını indirmek için: www.devret.com